Kenjido Okiru @ IGLU Tour 2005 | Helsinki

Back to miksaukset ja setit O



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Allekirjoittaneen warm-up setti Helsingin IGLU Tour 2005 keikalta. Viritin illan Miika Kuismaa ja John "00" Flemingiä varten. Noin 2 tuntiin sisältyi progea laidasta laitaan. Deeppii, synkkää ja trancempaa. Toivottasti setti ja biisit maistuu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

[LATAA TÄSTÄ]


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

eienäänsaatavlillavitunteostoleikintakiaimekääparsaa<3

helmi piisejä, pitääpä ladata

tässä oli monia hyviä biisejä, ainoastaan muutama puudutus välissä.

tätä vetelis main-settinä jo hyvin :)

Kiitos kiitos. Kiva jos uppoo. :)
Olisi kyllä kieltämättä hienoa päästä joskus soittamaan ns. peak-time setin. Noi kaikkein menevimmät viisut vaan polttelee laukussa ja odottaa, että joku kerta niitä pääsee viskoon jengin korville. :heart:

Lisäksi tässä on muutama ystävällinen ihminen huomauttanut, että olen vahingossa nauhottanut setin monona, joten jossain vaiheessa tarvitsee tuota filee muokata hieman pienemmän kokoiseksi, mutta toivottavasti laatu ei häiritse kenenkään kuuntelunautiontoa liikaa. Pahoittelen mämmikourailuani.

Quote by okiru
Kiitos kiitos. Kiva jos uppoo. :)
Olisi kyllä kieltämättä hienoa päästä joskus soittamaan ns. peak-time setin. Noi kaikkein menevimmät viisut vaan polttelee laukussa ja odottaa, että joku kerta niitä pääsee viskoon jengin korville. :heart:
.
Sen aika tulee tällä menolla hyvin pian, trust me! :heart:

Helmi setti, kuulosti hyvältä jopa duunin tietokoneen kajareista :P
Ja miksaaminen mainiota livenauhoitukseksi!

Todellakin loista livenauhotus, ei pahaa sanaa :hearts:
Pyörini muutamaan otteeseen ympäri winampissa ja hyvin uppoo :happyroll:

Pitää latailla tää mp3-soittimeen töihin...

Kyllä, hyvin toimii. Hieno kokonaisuus ja rakenne hyvin miksattuna hyvillä biiseillä höystettynä voiko setiltä enempää toivoa? :) Hienoa että Matthew Dekayn remix Swing to Harmonysta käväisi myös levylautasella original kun tuppaa olemaan jo aika kulunut.

äijä jyrää :roll:

Ihanasti piristi flunssaista työpäivää töissä tämä setti, olisi kyllä pitänyt olla paikanpäällä hyvin rullaavaa soundia, excelente :hearts:

Todella hienoa diippailua ja leijuntaa tuonne 70min paikkeille, sitten menee liian kiksuksi omaan makuun. Space Manouvres, LSG ja Incolumis kolahtivat parhaiten.

Todella helmee, että jengille on uponnu <3. Piristi taas niin vimmatusti päivää lukee kommentteja. Kiitos siis kaikille, jotka on tätä jaksanu fiilistellä :)

Koitan ylläpitää samaa linjaa jatkossa :]

O