drS - Northeast November tuplamiksaus [progressive trance & psytrance]

Back to miksaukset ja setit O

http://sunlevy.com/~plauge/mixtapes/nen/november.jpg

Talven lähestyessä teki mieli soitella pitkä setti nauhalle joka alkaisi progemmalla trancella ja loppuisi psykeen. Biisejä oli kuitenkin niin paljon että päätin jakaa miksauksen kahteen osaan, joista ensimmäinen pitää sisällään syvempää fiilistelyä ja hitaampaa bpm:ää kun taas toinen osa on full on psykeilyä. Koitin kuitenkin saada molempiin setteihin varsin vaihtelevaa saundia ettei homma menisi tylsäksi, pistäkää palautetta että miten toimii vai toimiiko yhtään.
progressive, psy, trance

tracklist:
Part 1

1. Ovnimoon feat. Red Sun & Float - Let It Shine
2. Flegma & E-Clip - Phantom Traveler
3. Moonface - Perceptions
4. Union Jack - Longhorn
5. Quantize - Nightmosphere (Yotopia Remix)
6. Psysex - Back To Nature
7. Insert Name - Identity
8. 00.db - Keymantia
9. Paulina Cewe - Incipit
10. Incolumis - Rapid
11. Son Kite - Catch
12. Section 9 - Ceasefire
13. Fatali - Day Dream

Part 2

1. Salvation - Slumberland (Whirloop Remix)
2. OOOD - Durka Durka
3. 00.db - Sidewinder
4. Plasmotek - Hypnotoad
5. Xerox & Illumination - Elements
6. Hujaboy - In The Village
7. Sub6 - Down 'N' Out (Remix)
8. Domestic Pixel & Intelabeam - Come As Quite A Shock
9. Domestic Pixel - Analogiz (Time Lock Remix)
10. Mekkanikka - Side Fx (Remix)
11. Mixed Emotions - Time On Limited (Didrapest Remix)
12. Shakta - Lepton Head (Astrix Remix)
13. Krunch - Squeezer

lisätiedot - kuuntele

No heipä hei. Kusin juuri hunajaa, kun näin tuon tracklistin.

sup?

No niin, nyt on kuunneltu muutamaan kertaan ja ei voi kyl ku sanoa että tää oli loistava. Eka puolisko mentiin mukavasti psykeprogetunnelmissa (ehdottomasti yks omia suosikkigenrejä), ja tokassa sitten hieman laitettiin isompaa vaihdetta silmään. Soundissa oli vaihtelua todella mukavasti, minkäänlaista puutumista ei tullut vastaan ja miksauskin oli täydellistä. Mukana oli todella paljon omiakin lemppariartisteja ja paljon mulle ennestään tuntemattomia biisejä. Ehkä kokonaisuutena kuitenkin tuo ykkösosa iski paremmin. Laitetaans vielä tähän omat suosikkibiisibongaukset: Ovnimoon feat. Red Sun & Float - Let It Shine, Union Jack - Longhorn (on muuten todella härö biisi mutta ah, niin toimiva <3), 00.db - Keymantia, OOOD - Durka Durka ja ehkä koko setin paras biisi, Krunch - Squeezer, joka sopi hieman "iloisempana" biisinä loistavasti lopetukseksi ton hurjan rypistyksen jälkeen.

Ehdottomasti vuoden parhaimpia miksauksia kokonaisuutena, ja tota psykeprogesaundia ei niin kauheen usein kuitenkaan kuule ainakaan näissä klubbarimiksauksissa, etenkään noin vaihtelevaa ja mielenkiintoista saundia kun tässä oli. Kyl tän tahtiin reivais tunnin jos toisenkin. Kiitoksia kovasti, tälläsiä on ilo kuunnella.

edit: kuunnelkaahan ihmiset tää, jos hieman on taipumuksia psykempään saundiin. Voin sanoa että ei se tästä paljon paremmaksi mene :)

kiitoksia paljon kommenteista mikelle! itsekin haluaisin progepsykeä enemmän klubbariin :)

toimii muuten vieläkin *sydän*

Järkyttävän hyviä settejä kummatkin ja kakkosen lopetusbiisi <3 tätä lisää!

Järkyttävän hyviä settejä kummatkin ja kakkosen lopetusbiisi <3 tätä lisää!


tänks! kyllä tässä kevään mittaan jotain vastaavaa settiä ois tarkotus vääntää.

O