Painkiller (riotbot) - Mechanics [dark electro, deep breaks]

Back to miksaukset ja setit O



http://riotbot.reaktio.net/PainkillerMechanics.mp3

Painkiller - Mechanics:

Heuristic Audio: Dawn over the City [satamile]
Decal: 64 Guns [satamile]
Heuristic Audio: Wisla [satamile]
Decal: Final Statement [satamile]
Heuristic Audio: Death of a Star [satamile]
Son of the Electric Ghost: Rejected Repossessed A3 [bless]
Lawgiverz: Down [botchit breaks]
Aquasky vs. Masterblaster: Planet Earth [shadow cryptic]
Hybrid: Know your Enemy [distinctive breaks]
Blu Mar Ten: Trauma (Breaks mix) [exceptional]
Area-555: Contact
Binary Star: Diamond Cut [heavy disco]
Fretwell: Faceless [electrofly]
Jochem Gugelot: C64 [f2]

Kuuntelin pikaisesti läpi.
Tää on tosi kova. Alun Satamilet on sitä kovinta matskuu kyseiseltä lafkalta vaikka Satamile ei mua henk.koht. juurikaan lämmitä.
Edellinenkin mixi kyl sisälsi Son of the electric ghostia, mut annettakoon anteeksi, koska kyseessä on yks vuoden kovimmista levyistä :)
Breaksit toimii pirun hyvin vaikka välistä on omaan makuuni snadisti liikaa leijuntaa.

Jäbäl on kyl aito soundi!

Kivoja biisivalintoja, rakenne toimii
ainakin mulle tosi ok. Loistavimmat
kohdat varmaankin tuossa ~30:00
eteenpäin (mahtava biitti) ja sit iha
loppuvaiheessa ~48:00 jälkee kun
ollaa laskeuduttu sieltä leijunta /
progemaailmasta takas oikeiden
juttujen pariin ;)

Ei mua tässä mikää häirinny, mukavaa
kamaa. :hah: toimii.

hyvää settiä! kivan darkkii saundia ja vaihdot toimii hyvin

Ihan mukavaa menoa vaikkei breiksi edelleenkään erityisemmin iske.. Vika biisi oli mainio :) Millos saadaan kuulla sulta hardtechno-setti? :)

Ihan tiukkaa turinaa kyllä. Breiksimeininki ei ihan omiin lempparityyleihin kuulu, mutta tässä kyllä tykkäsin monista biiseistä. Maalailevat suvantokohdat tauottavat murinajatkumoa tyylikkäästi ja miksauksen ote pysyy kautta linjan mielenkiintoisena. Vika biisi on ihan vänkä.

Tämä materiaali vaatisi kyllä kunnolla bassoa ja volaa, mitä ei ihan kerrostalossa pysty harrastamaan.

Saat luvan tulla soittamaan tätä joku kerta esim. Blazen PA:sta ;)

Painkiller ja synkkä elektro? --> imutukseen lähti välittömästi...

painkiller ja synkkä elektro!

henk.koht oon kyl enenmmän plipetiplip-elektron ystävä mutta lataillaas, laatua täältä on ennenkin tullu :)

Quote by Sero
Kuuntelin pikaisesti läpi.
Tää on tosi kova. Alun Satamilet on sitä kovinta matskuu kyseiseltä lafkalta vaikka Satamile ei mua henk.koht. juurikaan lämmitä.
Edellinenkin mixi kyl sisälsi Son of the electric ghostia, mut annettakoon anteeksi, koska kyseessä on yks vuoden kovimmista levyistä :)
Breaksit toimii pirun hyvin vaikka välistä on omaan makuuni snadisti liikaa leijuntaa.

Jäbäl on kyl aito soundi!


Joo oli pakko pistää yks viisu ghostia vielä =) kiitos kommentista, tarkotus on pitää tää osasto aika synkkänä, koska diggailen breakseissa ja electrossa nimenomaan siitä synkästä puolesta...

Quote by trusti
Ihan mukavaa menoa vaikkei breiksi edelleenkään erityisemmin iske.. Vika biisi oli mainio Smile Millos saadaan kuulla sulta hardtechno-setti? Smile


Kyllä sitä mättötechnoakin tulee lisää taas tässä... kärsivällisyyttä :)

Kiitos muille kommentoijille myös.

Soinu winampissa aina välillä, ja toimii helvetin hyvin. Two dicks up.

millos näit tulis lisää?

Quote by rjv
millos näit tulis lisää?


Jahans jos ihan pyydetään nii onhan noita jonninverran lättyjä tätäkin osastoa vissiin kertynyt, että eiköhän tässä joskus tehdä breiks/electropuoltakin pitkästä aikaa.. (tämäkin sekoite online edelleen)

Hyvää chillailu musaa :)

On meinaan aivan helkkarin maukas setti. Tällästä on ilo kuunnella koska vaan ja missä vaan. Kiitos! :)

O