TEOSTO-ASIAA: AVOIN KIRJE MINISTERI TANJA KARPELALLE
        Kirjeeseen sekä siihen liittyvään keskitettyyn keskusteluun voitte tutustua sekä osallistua MIKSERI.NET:n FORUMISSA palstalla MUSIIKIN TEKO. 
Kommentteja voi ilman muuta heittää tähänkin threadiin - mutta yksityiskohtaiseen kirjeeseen kannattaa käydä silti tutustumassa Mikseri.net:ssa.
Ohessa tiivistelmä: 
"Nykyinen käytäntö, jonka mukaan ns. lisensoiduilla (Teosto/Gramex) artisteilla ei ole mahdollisuutta levittää musiikkiaan uusilla elektronisilla medioilla (=netin kautta) on huono käytäntö. 
Yllä mainittu rajoitus polkee artistin oikeuksia omaa materiaaliaan kohtaan ja samalla heikentää artistin mahdollisuuksia levittää ja markkinoida musiikkiaan uusissa medioissa."
Linkki threadiin: 
TEOSTO-ASIAA: AVOIN KIRJE MINSTERI TANJA KARPELALLE
JOS KOET ASIAN TÄRKEÄKSI JA HYVÄKSI, ÄÄNESTÄ/PISTÄ LYHYT PONSI TYYLIIN "KANNATAN/ERITTÄIN HYVÄ" TMS. KOMMENTTINA VAIKKA KAIKKI TÄRKEÄ OLISI MIELESTÄSI JO SANOTTUKIN. 
PISTÄ SANA ETEENPÄIN NIILLE ARTISTIYSTÄVILLESI, JOIDEN USKOT AJATTELEVAN SAMOIN.
Ystävällisesti, 
Mika Kotikoski aka MfLI
Kuuntele kesäbiisi> MfLI - SUN CHASER: Cafe Del Mar Crew Meets Ocean Drive Homeboyz :: MfLI Demosaitti
    
Saman topiikin perustaminen useaan eri paikkaan on kiellettyä.